Letos na jaře představila společnost Oppo velmi zajímavý telefon Oppo Find X3 Pro. A to, na co potenciální kupci reagovali především, byl neotřelý design modulu hlavního fotoaparátu a jeho výbava. Nyní se Oppo připravuje na vydání speciální edice tohoto stroje. Obchodní název Oppo Find X3 Pro Photography Edition dává jasně na vědomí, že opět jde o model s vychytanou foto výbavou. Zároveň je telefon i jakousi poctou klasickému fotoaparátu Kodak.

O spolupráci Oppo a firmy Kodak se spekulovalo už na začátku tohoto měsíce. Samozřejmě informace čínských tipařů bereme vždy s rezervou, ale v tomto případě se zjevně trefili. Na síti se totiž objevila reálná fotka chystaného telefonu Oppo Find X3 Pro Photography Edition. A kromě toho i teaser na jeho představovačku. Jak fotka, tak i pozvánka na uvedení potvrzují, že vzhled zadního panelu a modulu hlavního fotoaparátu odkazují na klasické fotoaparáty Kodak. A nutno podotknout, že design je to skutečně zajímavý.

Zadní panel chystaného telefonu je dvoubarevný. Horní třetina s atypicky vystouplým modulem fotoaparátu je stříbrná, zbytek je černý a imituje strukturu kůže. Ovšem logo značky Kodak na zadním panelu chybí. Proto těžko v této chvíli potvrdíme, zda se Kodak podílel i na optice kamery. Navíc z reálné fotky je patrno, že označení modelu je PEEM00, což je stejné označení jaké má i standardní model Find X3 Pro. Je tedy možné, že foto výbava u speciální edice bude stejná jako u původního modelu a došlo jen ke změně designu. A je také pravděpodobné, že i další parametry Oppo Find X3 Pro Photography Edition jsou stejné jako u Find X3 Pro. A nesníme zapomenout ani na termín oficiálního představení, který Oppo naplánovalo na 16. září/septembra. Zda se telefon dostane i mimo čínský trh není známo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.