Společnost OnePlus nám už několikrát po sobě na podzim naservírovala porci telefonů z „téčkové“ řady. Letos to ale vypadá jinak. Zdá se, že na telefony s označením T vůbec nedojde. Respektive dojde, ale půjde jen o jeden model, a to OnePlus 9 RT. Tipaři navíc odhadují, že podobně jako původní model OnePlus 9R půjde jen na indický trh, případně do Číny. Na konci minulého měsíce se k nám donesla zvěst, že tento „téčkový“ stroj bude pohánět procesor Snapdragon 870 a jeho uvedení proběhne někdy v průběhu října/októbra.

Nyní nám dobře známý a spolehlivý tipař Steve Hemmerstoffer na Twitteru tvrdí, že teoreticky na uvedení OnePlus 9 RT dojde už 15. října/októbra. Další zajímavou informací je i to, že telefon poběží na nejnovějším uživatelském rozhraní OxygenOS 12. Zároveň se opět ukazuje, že je nepravděpodobné, že se své T verze dočkají i modely OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro.

Tipaři odhadují, že parametry modelu OnePlus 9 RT vycházejí z původního OnePlus 9R. Prý se proto dočkáme stejného 6,55 palcového AMOLED displeje s obnovovací frekvencí 120 Hz. Jak již bylo řečeno, telefon pohání procesor Snapdragon 870. Spárován údajně bude s až 12 GB operační paměti a až 256 GB interního úložiště. Baterie má zřejmě kapacitu 4500 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 65 W. Přední kamera má podle tipařů 16 MPix a hlavní fotoaparát tvoří 50 MPix, 16 MPix a 2 MPix snímače. Raději ale počkáme, co z těchto specifikací potvrdí výrobce a počkejme i na potvrzení přesného termínu představení.