Redmi loni v srpnu vůbec poprvé vkročili na pole herních notebooků a jejich modely řady Redmi G nebyly vůbec špatné. Bodovaly hlavně cenou, protože začínaly v přepočtu na zhruba 760 dolarech. Na herní model tedy extrémně nízké ceny, i když samozřejmě nešlo zrovna o kousky s high-end vybavením. Ale procesory 10th Gen od Intelu a grafiky GTX 1650 nebo GTX 1650 Ti nebyly k zahození. Rok se s rokem sešel a pomalu tak ale nastal čas představit novou generaci těchto laptopů, Redmi G 2021. A dnes zveřejněný teaser nám konečně dává i konkrétní datum, kdy k tomu dojde.

Tease potvrdil, že Redmi G 2021 se oficiálně představí světu už 22. září a obratem pak zamíří do prodeje. Tvůrci sice dále slibují neporazitelný výkon a high-end výbavu, ale to realisticky není příliš pravděpodobné. Odhalili totiž také zároveň i cenu základního modelu, který by se tak měl opět začít prodávat v přepočtu za 760 dolarů. Ale možná se tentokrát chystají i vyšší (a samozřejmě dražší) varianty notebooky s lepšími procesory a grafikami. Náznaky tomu nasvědčují, ale na definitivní potvrzení si budeme muset ještě pár dnů počkat.

Analytici obecně očekávají v zásadě zachování štíhlého designu minulé generace, stejně jako 16.1-palcové úhlopříčky displeje. Ten by měl dostat 144 Hz obnovovací frekvenci, jak se na herní stroj sluší a patří. Jinak je ohledně další výbavy ticho po pěšině, ale logickým pohledem na věc bych čekal generační upgrade na 11th Gen procesory od Intelu. Nebo že by v Redmi sáhli po konkurenci z AMD ? Osobně čekám spíše evoluci než revoluci a samozřejmě doufám v globální dostupnost nových kousků.