O značku Infinix se v posledních dnech zajímala spousta tipařů. Proslýchalo se totiž, že připravují nejméně jeden telefon, který svými parametry zasáhne výš, než bývalo u tohoto výrobce zvykem. Mluvilo se hlavně o modelu Infinix Zero X a jeho velmi slušné foto výbavě. Ovšem ani modely Zero X Pro a Zero X Neo neunikly zájmu tipařů. Následně výrobce potvrdil, že plánuje na 13. září/septembra představovačku, ale neupřesnil, který, případně kolik nových strojů představí.

Foto výbava v hlavní roli

Nyní už víme, že prezentace proběhla a svou premiéru odehrály všechny tři telefony, tedy Infinix Zero X, Zero X Pro i Zero X Neo. Uvedení nových strojů potvrdilo i to, že jejich foto výbava je skutečně výtečná a zároveň jsou i prvními telefony této značky, které dostaly periskopové snímače fotoaparátu. S periskopovým senzorem se pojí i zvětšení, které je u všech tří modelů pětinásobné optické a šedesátinásobné digitální. A nesmíme zapomenout ani na režim Super Moon s algoritmem Galileo Engine, který slouží pro ovládání kamery při focení Měsíce a následném zpracování dat pro co nejlepší výsledné fotografie.

Ovšem další senzory hlavní kamery se u jednotlivých modelů liší. Zero X Pro má primární snímač s rozlišením 108 MPix a OIS, standardní Zero X má 64 MPix snímač s OIS a Zero X Neo má 48 MPix primární senzor bez OIS. Periskopový snímač má ve všech případech rozlišení 8 MPix a posledním senzorem je 8 MPix širokoúhlý objektiv se záběrem 120°. Přední kamera dostala u všech tří strojů 16 MPix.

Další parametry

S dalšími parametry jsou na to nové telefony Infinix takto. Infinix Zero X a Zero X Pro mají stejný 6,67 palcový AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a vzorkovací frekvencí 240 Hz. Zero X Neo dostal 6,78 palcovou LCD obrazovku s obnovovací frekvencí 90 Hz a vzorkovací frekvencí 180 Hz. Všechny tři stroje pohání procesor Helio G95, který je navíc spárován s čipem MediaTek Intelligent Display. Ten umožňuje nastavení vyšší obnovovací frekvence displeje.

Kapacita operační paměti je ve všech případech 8 GB a interní úložiště je 128/256 GB. Operačním systémem je Android 11 s nadstavbou XOS 7.6. Modely Zero X a Zero X Pro mají 4500 mAh baterii s 45 W nabíjením a Zero X Neo dostal 5000 mAh akumulátor s 18 W nabíjením. Pro verze půjde na trh v barvách Nebula Black, Starry Silver a Tuscany Brow. Standardní verze v barvě černé a bílé a Zero X Neo v barvách černé, stříbrné a Bahamas Blue. Ceny výrobce zatím nezveřejnil, ale prodeje telefonů by měly brzy začít na trzích v Nigérii, Thajsku, Indonésii a Egyptě. Zda se telefony budou prodávat i jinde výrobce neuvedl.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.