Telefonů patřících do řady Xiaomi Mi 11 už máme poměrně hodně, ale určitě se najde místo ještě na další přírůstek. Ten by měl dorazit už pozítří v podobě nového modelu Xiaomi 11 Lite 5G NE, který bude také jeden z prvních, který oficiálně vynechá dlouholeté „Mi“. Předběhne tak i očekávané modely řady 11T. Tak brzký příchod nového kousku je poměrně překvapení, ale fanoušci určitě neřeknou ne. Navíc telefon už prošel certifikací NBTC, takže určitě půjde i o kousek dostupný mimo čínské trhy. A cenově dostupných midrange telefonů od Xiaomi přece není nikdy dost…

Celá akce vypukne 15. září ve 20:00 čínského času, tedy ve dvě hodiny odpoledne našeho. Xiaomi to oficiálně oznámili dnes na Twitteru, kde také ukázali i první teaser video k telefonu. Ten toho sice opravdu mnoho neukáže, ale i náznaky se počítají. Xiaomi 11 Lite 5G NE (zkratka by měla znamenat New Edition) už se ostatně mihnul i v několika certifikačních procesech. Takže si o jeho výbavě můžeme už zhruba udělat poměrně přesnou představu. Půjde každopádně o telefon střední třídy, který by měl být postaven na platformě čipsetu Snapdragon 778G nebo 780G.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

Kromě toho také můžeme pravděpodobně čekat i 6.55-palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a 90 Hz obnovovací frekvencí. Hlavní fotoaparát by pak měl být trojitý v sestavě 64 Mpx + 8 Mpx + 5 Mpx senzorů. Selfie kamerka bude asi se 16 Mpx rozlišením. Baterie by měla být údajně se 4250 mAh kapacitou a podporou 33W nabíjení. Spekuluje se také až o 12 GB RAM RAM a 256 GB vnitřní paměti. Do Evropy by se podle analytiků mělo Xiaomi 11 Lite 5G NE dostat zhruba od 329 euro, ale nejde o nic oficiálního. Jen pro pořádek pak ještě zmíníme, že v Číně asi bude telefon přeznačen  jako člen řady CC11.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.