Samsung vypustí do mobilní arény novou generaci vlajkových telefonů Galaxy S22 až na začátku příštího roku, ale prototypy už se pomalu hrnou na scénu. Telefony budou ve dvou hlavních variantách, protože kromě verze se Snapdragonem 898 dojde i na variantu s Exynosem 2200. A ta nás zajímá mnohem více ze dvou zásadních důvodů. Jednak půjde s největší pravděpodobností o variantu dostupnou pro české zákazníky a dále pak konečně dostane i grafiku od AMD. Ta by měla být založená na architektuře RDNA2 a měla by znamenat masivní krok vpřed v grafických možnostech telefonů.

A dnes jsme měli možnost prototyp Samsungu Galaxy S22 spatřit ve výsledcích známého benchmarku Geekbench. Navíc právě podle všeho ve verzi s čipsetem Exynos 2200. Mnohé detaily ale opravdu ukazují na fakt, že jde stále pouze o prototyp. Finální verze tak určitě bude ještě mnohem vyladěnější. Pro začátek totiž například čipset nabízí nejvyšší super-jádra Cortex-X2 taktovaná jen na 2.59 GHz. Což je nižší takt než 2.91 GHz u aktuálních jader Cortex-X1 u Exynosu 2100. Výkon samotného procesoru je tak i podle dosažených čísel na úrovni aktuálního Snapdragonu 888. Případně lehce nad ní, ale obecně se očekávají přece jen vyšší čísla, protože soupeřem má být příští generace high-endu od Qualcommu.

Po rozpitvání detailních informací testu je aspoň vidět, že jsou ovladače grafiky rozpoznány jako AMD, takže aspoň něco. Právě grafický výkon by měl být hlavním tahákem čipsetu, protože podle analytiků bude překonávat právě i Snapdragon 898. Nedávná první data z testů 3D Mark ukazovaly až 40 % náskok před grafikou Snapdragonu 888, takže i jeho následovník tak vysoko pravděpodobně mířit nebude. Vůbec poprvé tak v podstatě budeme moci být rádi, pokud se potvrdí praxe Samsungu a modely s Exynosy zamíří na náš trh.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.