Společnost Xiaomi plánuje na 15. září/septembra globální představovačku. Prezentovaných produktů bude víc a očekává se uvedení tabletu Xiaomi Pad 5, telefonu Xiaomi 11 Lite NE a v neposlední řadě se dočkáme i dvou telefonů z řady Xiaomi 11T. A právě na posledně jmenované se dnes znovu podíváme, protože řada Xiaomi 11T je v hledáčku tipařů už delší dobu. Navíc na síti jsou nyní k vidění úplně nové renderované snímky obou modelů a k nim tipaři přidávají i jejich hlavní specifikace.

Nové renderované snímky telefonů najdeme například na stránkách EqualLeaks. Už na první pohled je jasné, že design telefonu Xiaomi 11T i Xiaomi 11T Pro je nachlup stejný. Rámečky kolem displeje jsou velmi úzké, a to včetně brady. Ve středu horní části je relativně malá „díra“ pro přední kameru. Stejně je na tom i zadní panel obou strojů, kterému dominuje obdélníkový modul fotoaparátu. Je tedy jasné, že žádné designové výstřelky řada Xiaomi 11T nenabídne. A ještě dodejme, že na trh půjdou oba telefony ve stejných barvách, jmenovitě Meteorite Grey, Celestial Blue a Moonlight White. Tyto informace navíc potvrzují to, co tipaři odhadovali už na začátku tohoto měsíce.

Kromě renderovaných obrázků telefonů řady Xiaomi 11T je na stránkách i stručný souhrn jejich specifikací. Začněme displejem, který je v obou případech typu AMOLED s obnovovací frekvencí 120 Hz. Snímač otisků ale leží na hraně. Stejně jsou na tom telefony i v rámci procesoru, kterým je Dimensity 1200. U Pro verze se spekuluje i o Snapdragonu 888. Čipset v obou případech doplní 8 GB RAM a 128/256 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 5000 mAh a výrobce slibuje podporu rychlého nabíjení s výkonem až 120 W. Oba telefony prý mají trojitý hlavní fotoaparát. U standardní verze má primární senzor rozlišení 64 MPix a u Pro verze je to 108 MPix.