Společnost Qualcomm je jedním z nejvýraznějších producentů procesorů, ale v poslední době jí slušně dýchá na krk MediaTek. Tato thajwanská společnost má ve svém portfoliu slušnou sbírku procesorů střední třídy s podporou 5G. Nabídku čipsetů s 5G navíc rozšiřuje i směrem k těm cenově nejdostupnějším telefonům. Qualcomm naopak cílí na prémiové procesory, případně čipsety pro telefony vyšší střední třídy. Nu a vzhledem k tomu, že letos MediaTek kraluje trhu s čipsety, Qualcomm chce získat zpět svou vedoucí pozici.

Návratem na pomyslné výsluní by pro Qualcomm mohly být nové procesory střední třídy. A podle stránek WinFuture na nich už i pracuje. Nové čipsety prý rozšíří řadu Snapdragon 600 a některé z nich dostanou i své herní verze. Ty mají ve svém označení písmeno G a poměrně dost jich najdeme v řadě Snapdragon 700. Zatím se nejvíc mluví o dvou modelech čipsetů s kódovými označeními SM6375 a SM6225.

Qualcomm SM6375

Tento procesor údajně půjde na trh ve čtyřech verzích, kdy každá z nich bude mít jinou taktovací frekvenci CPU a GPU, ale budou mít stejný základ. To znamená, že zde najdeme osm jader, čtyři zlatá a čtyři stříbrná. Taktovací frekvence GPU se pohybuje mezi 940 Hz a 960 Hz. Jedna z verzí prý také podporuje vysokou obnovovací frekvenci až 144 Hz. To by tedy mohlo znamenat, že půjde o herní čipset. Spekuluje se, že dvě z těchto čtyř verzí dorazí na trh jako Snapdragon 965 a Snapdragon 695G.

Qualcomm SM6225

O tomto chystaném procesoru tipaři spekulují, že je podobně koncipován jako Snapdragon 765, ale má nižší parametry. V podstatě tak prý půjde o jakousi odlehčenou verzi, ale opět jsou to jen spekulace. Bližší podrobnosti o tomto čipsetu totiž tipaři neznají. Každopádně jde o čipset střední třídy. Oba zmíněné procesory vyrobí slévárna TSMC, ale nevíme na jaké výrobní technologii budou postaveny. Prezentace čipsetů prý proběhne ještě v tomto roce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.