Čínský gigant Huawei se v poslední době snaží zaujmout i spoustou dalších produktů z rozdílných kategorií, protože v telefonech jim aktuálně moc pšenka nekvete. Stranou nemohou zůstat kromě povedených notebooků i stolní počítače a firma čerstvě poslala na trh i první vlastní All-in-one PC. Tedy stylový počítač kompletně integrovaný do stojanu velkého monitoru. Nešetřilo se ani na výbavě, takže Huawei MateStation X nadchne i nás náročnější uživatele. Samozřejmě nejde o nic extra levného, ale s tím se musí automaticky počítat.

Na první pohled vypadá Huawei MateStation X jako klasický monitor řady MateView, ale zdání klame. Samotný panel je 28.2-palcový 3:2 kousek se 4K+ rozlišením (3840 x 2560 pixelů), 92 % užitné plochy a dotykovou vrstvou až pro 10 prstů. A panel nebude žádné ořezávátko s 98 % pokrytím P3 gamutu nebo 100 % sRGB a širokou škálou certifikací. Masivnější noha monitoru pak obsahuje kompletní hardware samotného počítače, ale kromě toho i 2x5W Devialet reproduktory s 10W subwooferem, případně hned čtyři mikrofony. A neurazí ani 1 Mpx 720p webkamera.

Uvnitř se pak skrývá procesor Ryzen 5 5600H, případně pro náročnější Ryzen 7 5800H. Doplní je dual channel 16 GB RAM a 512 GB NVMe SSD disk. Integrovaná grafika pak bohatě stačí i na poměrně solidní herní vyžití v rámci mezí. Na výši je i pořádná konektivita se čtveřicí USB portů (po dvou USB Type-C a USB-A), Wi-Fi 6 nebo Bluetooth 5.1. K počítači je dodávaná i bezdrátová klávesnice Huawei Wireless Keyboard se čtečkou prstů a Bluetooth myš.

Další výhodou je pak jednoduché propojení s kompatibilními telefony a tablety Huawei, kde desktop jednoduše funguje jako rozšířená plocha. Případně plocha pro zrcadlení. Do prodeje pak v Číně zamíří Huawei MateStation X v základní konfiguraci za v přepočtu zhruba 1549 dolarů. Na high-end All-in-one počítač to není špatné.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.