Pokud k vašim pravidelným nedělním rituálům patří i četba naší rubriky Vychytávky z Číny, jste právě teď ve správnou chvíli na správném místě. Každou neděli po poledni a vám jako zákusek po obědě servírujeme nové tři tipy na praktické čínské gadgety.

Ne jinak tomu je i dnes. Opět jsme prošli čínské e-shopy a pokusili se vybrat produkty, které nejsou nějak enormně drahé, nebo jsou přímo ve slevě. Jestliže jsme se v minulém dílu rubriky Vychytávky z Číny zaměřili na chytrou domácnost, dnes se podíváme na dva produkty do kuchyně a k tomu přihodíme i jedno herní zajímavé příslušenství. Takže pojďme na to.

Nádoba na klíčení fazolí

Zdravá strava, případně Raw strava jsou v poslední době dost v kurzu. A vlastně i my, zatvrzelí masožravci, si občas rádi zpestříme kus pečeného prasátka nějakým kusem syrové zeleniny. Bylinky, zeleninu nebo ovoce navíc můžeme doplnit i různými naklíčenými luštěninami a semínky. Klíčky se už sice dnes dají koupit v super marketech, ale proč si je nepřipravit i doma? K asi nejoblíbenějším a nejznámějším naklíčeným rostlinkám patří fazole Mungo. A právě na jejich rychlé naklíčení ve velkém množství se výborně hodí tato nádoba. Fazole v ní naklíčí během dvou až čtyř dnů bez toho, abychom se o ně museli nějak výrazně starat. Nádoba totiž automaticky reguluje teplotu, tlak a vlhkost. Navíc sama recykluje vodu, takže ji není potřeba složitě doplňovat. Samozřejmě v tomto zařízení můžeme kromě fazolí Mungo nechat naklíčit i cokoli jiného, třeba semínka řeřichy. Cena nádoby na klíčení není nijak vysoká a po slevě přijde na 23,28 dolaru.

Domácí vakuovačka

K výborným domácím pomocníkům patří i vakuovačky. Tedy takové ty mašinky, které vám velmi jednoduše zataví do pytlíků maso, zeleninu, ovoce a nebo v podstatě cokoli, co chcete odložit do lednice. Vakuovačky jsou na trhu už poměrně dlouho, ale jejich boom zřejmě odstartovala kuchařská metoda Sous-vide a pomalé vaření. Díky vakuování a následnému pomalému vaření v potravinách zůstanou všechny chutě a vitamíny. Vakuovačka je vylepšená na verzi Profi, má jednoduché ovládání a svár na sáčku má tloušťku jen 5 mm. Díky šířce 32 cm lze na ní najednou svařit i víc menších sáčků. A to se může výborně hodit třeba na zbytky potravin, které nechceme dávat do mrazáku. K tomu všemu ani není nejdražší, je totiž ve slevě a cena je aktuálně nastavena na 52,15 dolaru.

Vertikální chlazení pro konzoli PS5

Playstation 5 je fenomén, který není třeba nijak zvlášť představovat. Je to něco, co znají malí i velcí, pokud tedy holdují hraní počítačových her. K této herní konzoli si nyní můžete nyní pořídit i vertikální chladící ventilátor. Toto příslušenství se dobře hodí ke konzoli PS5 Digital Edition a PS5 UHD Edition. Ventilátor účinně snižuje teplotu konzole, je tichý a díky němu se konzole nepřehřívá ani při delším hraní her. K dispozici jsou 3 USB sloty a zároveň může posloužit i jako stylový stojan na konzoli. Cena ve slevě je nyní 20,95 dolaru.