Společnost Huawei to nyní nemá na globálních trzích zrovna jednoduché. Ale stále neuvažuje o tom, že by je definitivně zařízla. Přece jen bývaly doby, kdy jejich vlajkové stroje mimo Čínu slušně bodovaly. Ani letos Huawei nevynechal svou řadu P50, ale je nutno dodat, že jejímu vydání předcházely problémy a představení bylo několikrát odloženo. Navíc oba modely, tedy standardní i Pro verze, podporují „jen“ 4G sítě. Řada Huawei P50 se dosud prodává pouze v Číně, ale nyní to vypadá, že se podívá i na globální trhy.

Huawei totiž plánuje na 21. října/októbra globální představovačku. Ta proběhne ve Vídni od 15 hodin a za účasti Dereka Yu, prezidenta Huawei pro střední a východní Evropu. Je sice pravda, že výrobce na své upoutávce neuvádí, co přesně představí. Ale kolegové z GSMArena, kteří už dostali na prezentaci pozvánku tvrdí, že ve Vídni bude představena řada Huawei P50. Respektive očekávají, že tomu tak bude, protože vlajkovou řadu Mate 50 letos Huawei úplně zrušil.

Nicméně je tu i možnost, že v Rakousku dojde na prezentaci telefonů Huawei Nova 9. Ty totiž spatří světlo světa 23. září/septembra na čínském trhu. Samozřejmě se při prezentaci na evropském trhu můžeme dočkat i nejnovějších sluchátek FreeBuds, případně i bezdrátové nabíječky. Je ale otázkou, zda jsou pro evropské uživatele Huawei produkty pořád natolik atraktivní, aby je ve velkém kupovali. Stále je totiž jasné, že pokud řada Huawei P50 půjde na globální trhy, tak jen s podporou 4G, a to i přesto, že jim výrobce dá vlajkové procesory. A k tomu ještě musíme připočíst absenci služeb a aplikací Google, které ale zastoupí operační systém Harmony OS a jeho mobilní služby. Nechme se tedy překvapit, co Huawei v říjnu globálním uživatelům nabídne.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.