Ohebné telefony se dostávají pomalu do módy a na chuť jim začínají přicházet i menší značky. Tedy minimálně na designérských rýsovacích prknech a v konceptech. Před časem jsme totiž mohli od čínského TCL vidět velmi zajímavé prototypy ohebného a rolovacího telefonu. Firma s nimi měla velké plány a celý samozvaná Project Chicago je měl vystřelit k výšinám. Evidentně si ale ukousli mnohem větší sousto, než původně předpokládali. Z velkolepých plánů totiž sešlo a ohebný telefon z jejich stáje tak byl podle posledních informací odložen na neurčito.

Ohebný model TCL byl plánován jako přímá konkurence pro Samsung Galaxy Z Flip 3 a samozřejmě měl zaútočit hlavně cenou. To se mu ale stalo osudným, protože se firmě za současného stavu trhu nepodařilo stlačit cenu na konkurenceschopnou úroveň. Podle dostupných informací by telefon stál minimálně 800 dolarů, což šéfové značky nepokládali za adekvátní soupeření s gigantem kvalit Samsungu. Rozdíl v ceně by totiž nebyl takový, aby zákazník raději zvolil menší nevyzkoušenou značku s nulovou reputací v této kategorii. Realisticky vzato jde o velmi střízlivé zhodnocení situace.

I tak je ale ohebného kousku TCL škoda, protože už byl velmi blízko masové výrobě a kolovaly už i první prototypy. Podle šéfa marketingu TCL ale firma pro příštích 12 až 18 měsíců neplánuje poslat na trh žádný ohebný telefon a veškeré plány tak jsou zatím u ledu. Budoucí ohebný model tak dokonce ani nebude vycházet z Project Chicago a mělo by se jednat o zbrusu nový design se vším všudy. Takže třeba to napříště už TCL vyjde o něco úspěšněji.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.