Společnost Infinix v poslední době na sebe slušně přitahuje pozornost. Všechno odstartovala před třemi měsíci poměrně skromná zvěst, že připravují nabíječku, která podporuje extrémně rychlé nabíjení s výkonem 160 W. V podstatě hned nato se objevila zvěst o chystaném telefonu s velmi zajímavým designem zadního panelu a pak došlo i na uvedení prototypu s názvem Infinix Concept Phone 2021. Nu a od té doby víme i to, že společnost připravuje několik nových telefonů ve své produktové řadě Zero a minimálně jeden telefon Infinix půjde na trh 13. září/septembra.

Dnešní zpráva a reálné snímky, které zveřejnily stránky GSMArena, se opět zaměřily na telefon Infinix. Respektive na jeho hlavní fotoaparát. A dost možná souvisí s již uvedeným koncepčním telefonem a nebo na něj alespoň navazuje. Na snímcích je totiž vidět, že jde o další telefon s kamerou s periskopovým snímačem. Tento senzor má ohniskovou vzdálenost 125 mm, světelnost f/3.4 a podporuje pětinásobný zoom. Sice můžeme namítat, že tyto parametry jsou poměrně běžné u periskopových senzorů, ale přece jen se bavíme o telefonu Infinix a pro něj jsou tyto specifikace poměrně výjimečné.

Je také potřeba uvést, že primární snímač má rozlišení 108 MPix a i to je u Infinixu novinka. Snímače v dosud uvedených telefonech totiž nepřekročily rozlišení 64 MPix. Snímač navíc podporuje i optickou stabilizaci obrazu, což slibuje celkem solidní foto výstupy. A nesmíme zapomenout ani na třetí snímač, který funguje jako širokoúhlý objektiv s ohniskovou vzdáleností 13 mm. Hlavní fotoaparát je tedy velmi slušný. A díky němu může výrobce chystaný telefon poslat do vyšší střední třídy. Zatím ale není jasné o jaký konkrétní model jde. Teoreticky by to mohl být Infinix Zero X Pro, o kterém víme, že je v přípravách. Ale už netušíme, kdy bude debutovat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.