Chystaný telefon Realme GT Neo 2 naváže na modely řady Realme GT, které výrobce poslal na trh letos na jaře. Jde o telefon, který parametry spadá do střední třídy, takže půjde o cenově dostupný stroj. Nakonec značka Realme je pověstná tím, že jejich telefony mají vždy výborně vychytaný poměr cena/výkon. Chystaný telefon už prošel certifikací Tenaa, která potvrdila procesor Snapdragon 870. Ten by měl přístroji zajistit celkem slušný výkon.

A když už mluvíme o výkonu, podívejme se, jak Realme GT Neo 2 dopadl v Geekbench testech, kterými už také prošel. Ve výkonnostních testech figuruje pod stejným kódovým označením RMX3370, se kterým byl také certifikován v Tenaa. I při tomto testování telefon poháněl procesor Snapdragon 870, takže jeho použití je víc než jisté. Čipset při testech doplnilo 12 GB operační paměti a systém Android 11. Je ale pravděpodobné, že na trh půjdou i verze s nižší kapacitou RAM.

A jak tedy vypadá testovací skóre? V Single-Core získal Realme GT Neo 2 celkem 4678 bodů a ve více jádrovém testu pak 12690 bodů. Výsledky jsou celkem působivé, ale je třeba uvést i to, že jde o testy ve verzi Geekbench 4. Víc z výpisu už nezjistíme, ale můžeme se na další parametry podívat i na certifikaci 3C. Ta ukazuje, že telefon podporuje rychlé nabíjení s výkonem 65 W. A díky Tenaa zas víme, že baterie bude duální s celkovou kapacitou 5000 mAh. Kromě toho Tenaa potvrdila i 6,62 palcový displej s FullHD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. Přední kamera má 16 MPix a hlavní fotoaparát tvoří 64 MPix, 8 MPix a 2 MPix snímače. Proslýchá se i to, že telefon výrobce představí ještě v tomto měsíci a na některé trhy půjde s názvem Realme GT Neo Gaming.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.