Nová generace systému nám už pomalu klepe na dveře, protože Google finišuje práce na Android 12. Včera vydali poslední pátou beta verzi a stable build tak už opravdu není daleko. Logika věci by tak nasvědčovala, že se vývojáři firmy pak hned vrhnou do prací na Androidu 13, který by měl spatřit světlo světa opět přesně za rok. Letos ale možná bude všechno jinak, protože některé indicie nasvědčují tomu, že Google ještě v mezidobí pošle na trh Android 12.1. A mezigenerační verzi jsem tu neměli už opravdu dlouhou dobu.

Naposledy byl tento přístup aplikován v roce 2017, kdy byl vydán Android 8.1 Oreo. Od té doby firma vždy volila jen jedinou hlavní verzi systému pro každý rok. Zatím není zcela jasné z jakého důvodu by nad něčím podobným přemýšleli, ani jaké změny by mezigenerační verze obsahovala. Existují ale spekulace, že by k jejímu vydání mohlo dojít už velmi záhy bez nějakého dalšího čekání a to přímo spolu s představením telefonů řady Pixel 6. Že by šlo o speciální verzi systému s extra funkcemi a výbavou právě pro ně ? I to je samozřejmě jedna z možností.

Celkově se ale stejně stále jedná o divoké spekulace a odhady, protože je vše založeno na změně číslování úrovně API. Android 12 má API úroveň 31 a Android 13 je pak v listingu s API úrovně 33. Možnost, že by snad Google přeskočil API 32 není příliš reálná. Protože ta je v plánovaném listingu také, ale s přídomkem „sc-v2“. Vzhledem k tomu, že „sc“ je zkratkou „Snow Cone“, tedy názvu Androidu 12, tak „v2“ se vztahuje k nějaké formě druhé verze. Takže úvahy o Androidu 12.1 nejsou zcela bezpředmětné.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.