Tak nám zase další telefon údajně explodoval v Indii přímo v kapse nešťastného majitele. A protože šlo podle zpráv opět o OnePlus Nord 2, tak si to firma si za rámeček jen tak nedá. Protože podobný incident se stal už na začátku srpna a druhý případ už je velmi nemilý z hlediska obav veřejnosti. Srpnová exploze byla sice podle oficiálního vyšetřování zapříčiněna externími faktory, ale to samozřejmě nikoho moc neuklidní. Nová exploze a vznícení telefonu je navíc opět dokumentováno efektními snímky poničeného přístroje.

Celý údajný incident se navíc stal indickému právníkovi Gauravu Gulatimu, když se mu telefon vznítil přímo v kapse taláru. Podle jeho slov telefon nebyl v nabíječce, měl zhruba 90 procent baterie a nebyl předtím ani dlouho využíván. Vše se pravděpodobně obešlo bez dalšího zranění, protože právník rychle talár svlékl a odhodil. Telefon pak údajně explodoval hezky přímo v soudní síni. Firma OnePlus samozřejmě obratem nešťastníka kontaktovala a požádala o předložení vyhořelého přístroje. Majitel ale podle všeho zvolil (nepřekvapivě) právní cestu, donesl telefon na policii a podal oficiální stížnost. A pro jistotu prý i požádal u soudu o předběžné opatření zakazující prodej Nord 2 na indickém trhu.

Zástupci OnePlus se k incidentu už stihli i oficiálně vyjádřit. Podle jejich slov jsou si nahlášené exploze vědomi a okamžitě se pokusili spojit s postiženým uživatelem. Nepodařilo se jim ale získat přístup k telefonu, takže nemohli provést odbornou analýzu a nejsou tak schopni potvrdit, že jde o legitimní problém se vším všudy. Samozřejmě ale berou vše velmi vážně a budou pokračovat ve vyšetřování. Pokud se celá kauza opravdu potvrdí, tak půjde pro OnePlus o dvojnásobnou smůlu, protože postiženým je právník, který jim to určitě dá pořádně „sežrat“…