Nové notebooky Apple M1 MacBook Pro a MacBook Air nabídly fantastický nový čipset M1, který vzal technologický svět doslova útokem. Ale podle všeho mají také i některé zásadní designové nedostatky, které možná povedou k další hromadné žalobě od uživatelů. Právnická firma Migliaccio & Rathod už totiž údajně údajně shromažďuje dokumentaci od mnoha postižených majitelů těchto notebooků a brzy se tak jablečný gigant dočká nemilých komplikací. A pokud bude vše stát na solidních základech, tak je čekají opět obří finanční reparace.

A s jakými problémy se tedy nové notebooky potýkají ? Podle všeho to vypadá na zásadní problémy ve struktuře displejů, které v podstatě samy od sebe praskají. Mnohým nešťastníkům tak údajně stačilo pouze otevřít notebook a dočkali se drastických prasklin a černých pruhů na retina displeji. Jablečné servisní služby pak samozřejmě vše automaticky označují jako mechanická poškození a s cenou opravy kolem 600 dolarů se nejedná zrovna o levnou záležitost. Nemluvě o tom, že se něco podobného může stát obratem i po opravě a výměně displeje. A právě problémy se servisem stojí za eskalací kauzy a blížící se hromadnou žalobou.

S těmi má Apple ostatně bohaté zkušenosti, protože si jen stačí vzpomenou na slavnou kauzu BatteryGate. Tedy umělé zpomalování starších modelů iPhone, které nedávno skončilo vyrovnáním pro poškozené v hodnotě 500 milionů dolarů. A něco podobného by se klidně mohlo opakovat i v tomto případě. Právnická firma v této kauze má už ostatně s něčím podobným zkušenost, protože se v minulosti angažovala ve vyšetřování problému s problikáváním displej i Surface Pro 4. Microsoft ale tehdy vše vyřešil nabídkou na výměnu zdarma.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.