Na jaře letošního roku uvedla společnost Xiaomi svoji řadu Mi 11. Přestože jsou telefony této řady už notoricky známé připomeňme, že jde o čtyři modely Mi 11, Mi 11 Pro, Mi 11 Ultra a Mi 11 Lite. Poslední z nich je jakousi odlehčenou verzí svých vlajkových sourozenců a na trhu jej najdeme ve verzi s 4G a verzi s 5G. Podle nejčerstvějších zvěstí se zdá, že Xiaomi už brzy rozšíří tuto řadu o další „odlehčený“ model s obchodním názvem Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE.

Chystaný telefon totiž má za sebou thajskou certifikaci NBTC. Je proto pravděpodobné, že Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE už brzy odehraje svou premiéru právě na tomto trhu. Navíc je pravděpodobné i to, že konstrukce opět bude tenká a lehká podobně jako u původního Mi 11 Lite. Z certifikačního výpisu ale nevyčteme nějaké konkrétní specifikace chystaného stroje. Takže se, jako vždy v takovém případě, podíváme na to, co odhadují tipaři na čínské síti.

Očekávají, že Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE má OLED displej s obnovovací frekvencí 90 Hz. Údajně jej pohání Qualcomm procesor řady Snapdragon 7XX a je možné, že je to Snapdragon 780G nebo Snapdragon 778G. Nedávno totiž v Číně získal certifikaci MIIT Xiaomi telefon s čipsetem 778G a mohlo by jít buď o model z řady CC nebo právě o Mi 11 Lite NE. Proto se nechme překvapit, jaké parametry výrobce potvrdí. A zároveň počkejme i na to, kdy a na jakém trhu chystaný Mi 11 Lite NE uvede jako první. Kromě Thajska připadá do úvahy i indický trh.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.