Dnešní představovačka značky Realme nám kromě debutu tabletu Realme Pad přinesla dle očekávání i dva nové telefony. V obou případech se jedná o poměrně laciné kousky s velmi slušnou výbavou a také více než solidní cenou. Pro začátek jsou ale Realme 8s a Realme 8i dostupné jen pro indické zákazníky, takže si na globální verze budeme muset ještě chvíli počkat. Ale mělo by na ně výhledově dojít spíše dříve, než později. Takže co nám novinkové model Realme mohou nabídnout ?

Realme 8s

Začít musíme určitě tím výkonnějším z dvojice, protože se v jeho případě jedná vůbec o první telefon s procesorem Dimensity 810 5G. Jde samozřejmě o 5G telefon, který vám ale neudělá velký vítr v peněžence. A za své peníze toho dostanete opravdu hodně. Realme 8s nabídne 6.5-palcový IPS displej s FullHD+ rozlišením a také 90 Hz obnovovací frekvencí. Selfie kamerka je schovaná v průstřelu v levém horním rohu a má rozlišení 16 Mpx. Čtečka otisků prstů je pak k dispozici na boku telefonu.

Kromě zmíněného procesoru bude mít telefon 6 GB / 8 GB LPDDR4X RAM a 128 GB vnitřní UFS 2.1 paměti. Potěší i slot na microSD kartu a dojde také až na 5 GB virtuální RAM. Hlavní fotoaparát má trojici senzorů (64 Mpx + 2 Mpx makro + 2 Mpx), které jsou umístěny ve výrazném obdélníkovém modulu. Baterie se solidní kapacitou 5000 mAh umí 33W nabíjení a dočkáme se například i 3.5 mm sluchátkového jacku.

K dostání bude telefon b modré nebo fialové variantě a ceny pro Indii jsou v přepočtu asi 244 dolarů za 6GB+128GB verzi a 272 dolarů za 8GB+128GB verzi. Ty globální zatím samozřejmě netušíme.

Realme 8i

Druhý model je o fous levnější, ale paradoxně v některých ohledech lépe vybavený. Například 6.6-palcový FullHD displej má hned 120 Hz adaptabilní obnovovací frekvenci. Procesorem je ale jen 4G Helio G96, doplněné o 4 GB / 6 GB LPDDR4X RAM a 64 GB / 128 GB vnitřní UFS 2.1 paměti. Opět s až 5 GB virtuální RAM. Design je také podobný, jen trojice fotoaparátů na zádech má 50 Mpx + 2 Mpx makro + 2 Mpx. Stejně tak 5000 mAh baterie umí jen 18W nabíjení. Ale aspoň se nezapomnělo na microSD slot a 3.5 mm jack.

Do prodeje se podobně jako jeho sourozenec dostane Realme 8i v průběhu příštího týdne a na výběr bude z černé a fialové barvy telefonu. Ceny jsou pak pro Indii nastaveny na v přepočtu 190 dolarů za 4GB+64GB verzi a 217 dolarů za 6GB+128GB verzi

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.