Odolné telefony mají už poměrně dlouho velmi věrnou skupinu zákazníků, kteří preferují kousky, co prostě něco vydrží. Telefony z této kategorie totiž jen tak jednoduše nezničíte, protože jsou přímo stavěny na hrubé zacházení. Obvykle se ale nejedná o zrovna extra výkonné nebo vybavené modely, ale v poslední době se i to mění. Značka iiiF150 je na trhu teprve krátce, ale dala si za cíl vytvořit zcela novou kategorii odolných „NEO-RUGGED“ telefonů s pořádnými parametry a designem. A podle všeho se jim to s novinkou R2022 poměrně daří.

Nový model iiiF150 R2022 se totiž může pochlubit i několika parametry, které přece jen u odolných telefonů nejsou zcela běžné. Pro začátek třeba velkým 6.78-palcovým FullHD+ displejem s 90 Hz obnovovací a 180 dotykovou samplovací frekvencí. Dále pak třeba fotoaparátem hned se dvěma AF (autofokus) senzory, hlavním 64 Mpx a 20 Mpx s nočním vidění díky dvěma infra diodám. Vše pak ještě doplní 2 Mpx makro a 16 Mpx selfie kamerka.

O výkon se pak postará procesor Mediatek Helio G95 spolu s 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Nadprůměrná je i 8300 mAh kapacita baterie, která ve speciálním režimu extrémní výdrže má údajně vydržet až 50 dnů. Telefon se také samozřejmě chlubí i celou škálou odolných certifikací, které ale ještě vždy o fous vylepšuje. Takže třeba ve vodě v hloubce 1.5 metru vydrží až 8 hodin, namísto obvyklých 2. Stejně tak tvůrci údajně zapracovali na novém systému antén pro lepší signál.

Odolný iiiF150 R2022 vypadá vskutku zajímavě a navíc je momentálně k mání za dobru cenu. Early bird promo za 199.99 dolarů už sice asi nestihnete, ale pořád je k najití na Aliexpressu jen za 241.99 dolarů. Za velmi solidní parametry to není až tak mnoho, takže se na nabídku určitě mrkněte. Tedy pokud patříte k fandům odolných telefonů…