Společnost Xiaomi jako první představila na začátku letošního roku nabíjecí technologii Mi Air Charge. Zjednodušeně se dá říci, že jde o bezdrátovou technologii vzdáleného nabíjení. Vzápětí na tuto výzvu odpověděla i společnost Motorola a uvedla stejnou technologii s názvem One Hyper. Princip nabíjecí technologie je stejný jako u Xiaomi, ale dosah nabíjení je maximálně jeden metr. Nu a nyní, po několika měsících, uvádí Motorola tuto technologii vzdáleného nabíjení, která je ale aktualizovaná a vylepšená a má i jiný název. Z původního názvu One Hyper ji výrobce přejmenoval na Motorola Air Charging.

Technologie vzdáleného nabíjení Motorola Air Charging funguje stále na stejném principu a bez kabelů. Ovšem vylepšení se dočkal dosah nabíjení. Ten se z původního jednoho metru zvedl až na tři metry se záběrem až 100°. V praxi to funguje tak, že při vstupu do místnosti, kde je nabíjecí zařízení, se váš telefon začne automaticky nabíjet. Nabíjecí zařízení jej totiž spolehlivě detekuje. Takto se navíc najednou mohou nabíjet až čtyři zařízení ať už blokovaná či nikoli.

Nabíjecí, nebo chcete-li, dokovací stanice má 1600 antén, které průběžně vyhledávají zařízení pro vzdálené nabíjení. Pro stabilní a plynulé nabíjení jsou tu i nezávislé čipy a speciální algoritmy. Signál stanice projde i různými překážkami, třeba i papírem. Ale ve chvíli, kdy detekuje ve směru nabíjení lidské tělo, nabíjení se zastaví. To vše díky vestavěné technologii biologického monitorování. Motorola, bohužel, neuvádí výkon nabíjení. Tipaři ale odhadují, že nabíjecí výkon nepřesahuje 5 W. To opravdu není mnoho a proto i nabíjení dnes už standardní 4000 mAh baterie bude trvat poměrně dlouho. Na druhou stranu postačí k nezbytně nutnému dobití telefonu, sluchátek nebo i chytrých náramků a hodinek. Dodejme ještě, že zatím jde o prototyp vzdáleného nabíjení a není dosud známo, kdy dojde na komerční využívání.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.