Pokud budou hvězdy příznivě nakloněny, tak bychom se měli konečně na zítřejší představovačce Realme dočkat i tabletu Realme Pad. Informacemi o něm nás firma krmí už pěkných pár týdnů a bude tak příjemný mít konečně tuto položku odškrtnutou. Zítra se ukáží i telefon Realme 8s a Realme 8i, ale hlavní pozornost bude stejně asi upřená právě na novinkový tablet. Koneckonců se jedná vůbec o první krok této značky na tabletové pole a fanoušci jsou tak logicky poměrně zvědaví. Ale podle všeho nepůjde zrovna o high-end model, který by konkuroval třeba Mi Pad 5 od Xiaomi.

Realme totiž dnes potvrdili použití procesoru Mediatek Helio G80, o čemž si už stejně špitali vrabci na čínských střechách. Ale tentokrát to máme černé na bílém a pro mnohé jde možná o lehké zklamání. Helio G80 určitě není špatný procesor, ostatně ho Realme (nebo třeba Redmi) úspěšně cyklí ve svých levnějších modelech. Ale přece jen jde spíš o low-end kousek. Výkon tak bude slušný, ale nedají se čekat zázraky. Na druhou stranu na designu se tvůrci vyřádili, protože má jít o velmi tenký kovový tablet s tloušťkou jen 6.9 mm.

Displej bude 10.4-palcový s rozlišením 2000 x 1200 pixelů, ale asi bude mít poměrně znatelné rámečky. Užitná plocha displeje totiž má být „jen“ 82.5 %. Kromě toho se dočkáme 6 GB RAM, minimálně 64 GB vnitřní paměti a tablet bude asi jak ve Wi-Fi, tak i LTE variantě. Baterie s kapacitou 7100 mAh vypadá solidně a neurazí ani dva senzory 8 Mpx fotoaparátu. Vše pak poběží na Realme UI 2.0 naroubované na Android 11. Zbývá tak už jen jedna zásadní otázka a to, za kolik se bude tablet prodávat.