Čínské kometě Realme se letos opět extrémně dařilo a mezi jejich největší hity patřily určitě kousky řady GT. Vše odstartovalo Realme GT 5G v březnu, jakožto vlajková loď značky se Snapdragonem 888. O pár týdnů později na něj pak navázal o fous levnější model Realme GT Neo s Mediatekem Dimensity 1200. A vše pak později ještě podtrhly speciálně varianty Realme GT Master Edition a Master Explorer Edition. Firma ale rozhodně neusnula na vavřínech a podle všech dostupných informací už pracuje i na následovníkovi výše zmíněných kousků Ten by měl dostat název GT Neo2.

Oproti svému přímému předchůdci ne GT Neo2 měl sázet na procesor od Qualcommu, tentokrát v podobě Snapdragonu 870. Což jistě mnozí ocení, protože předsudky proti Mediateku jsou (už dávno nezaslouženě) stále poměrně rozšířené. Realme skrze svůj účet na sociální síti Weibo oficiálně potvrdili práce na vývoji GT Neo2, i když je možné, že se do světa telefon podívá pod jiným názvem. Pro Indii se tak třeba spekuluje o názvu GT Neo Gaming, ale jistého zatím není opravdu nic. Ale název je samozřejmě jen třešinkou na dortu.

Kromě Snapdragonu 870 by telefon měl mít 6,62-palcový FullHD+ displej se 120 Hz, 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Hlavní fotoaparát vypadá na trojitý se 64 Mpx + 8 Mpx ultra-wide + 2 Mpx makro senzory. Tedy v podstatě stále to stejné jako u jiných telefonů značky. Kapacita baterie má být mezi 4500 a 5000 mAh a údajně má umět 65W nabíjení. Realme si možná s představením GT Neo2 pořádně pospíší, protože optimistické odhady hovoří dokonce ještě o zářijovém termínu. Případně maximálně říjnovém. Pořádný fofr…