V červenci se mobilními kuloáry prohnala zpráva o chystané spolupráci čínského Realme s legendární značkou Kodak. To bylo poměrně překvapivé, protože se Kodak z trhu s fotoaparáty stáhl po bankrotu už v roce 2012. Informace ale pocházely z důvěryhodných zdrojů, takže se fanoušci pomalu začali těšit. Na této frontě je od té doby klid, ale podle všeho se schyluje k něčemu podobnému u sesterského OPPO. A informace v tomto případě pocházejí ještě z neomylnějších zdrojů, konkrétně pak od legendárního čínského „leakstera“ Digital Chat Station.

Ten se na sociální síti Weibo k tématu rozhovořil poměrně zeširoka a k dobru přidal i některé konkrétní údaje. Podle jeho slov bude příští vlajkový model OPPO využívat dvojici nových 50 Mpx senzorů Sony IMX766 a na nich pracuje firma právě s firmou Kodak. Design tak prý má být inspirován právě vzhledem klasických a legendárních fotoaparátů této značky. Jak to celé bude vypadat samozřejmě netušíme, ale tvůrci se určitě budou chtít touto spoluprací pořádně pochlubit a vše předvést. Takže inspirace Kodakem musí být viditelná hned na první pohled.

Který konkrétní telefon značky OPPO bude tím šťastným se ještě neví, ale už máme v ruce v podstatě jeho kompletní fotografické parametry. Hlavní 50 Mpx 1/1.5″ senzor Sony IMX766 doplní druhý stejný, ale pro potřeby ultra-wide snímání. Tedy něco podobného jako u aktuálního high-end modelu Find X3 Pro. Vše pak doplní 13 Mpx telefoto senzor s 2x zoomem a 3 Mpx makro snímač, opět podobně jako u Find X3 Pro. Cena asi nebude zrovna lidová, protože se spekuluje zhruba o 7000 juanech. Což je v přepočtu přes tisíc dolarů…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.