Společnost Infinix je v poslední době na síti docela dost propírána, protože připravuje několik telefonů své produktové řady Zero. Konkrétně se mluví o modelech Infinix Zero X, Zero X Neo a Zero X Pro. A dnes už víme i to, že minimálně jeden z těchto strojů brzy odehraje svou premiéru. Značka totiž na svém oficiálním twitterovém účtu sdílí upoutávku na představovačku, kterou plánuje na 13. září/septembra.

Výrobce ale v upoutávce na představovačku neuvádí, který z telefonů představí. Tipaři ovšem v následujících komentářích odhadují, že půjde o model Infinix Zero X. Navíc Infinix v minulém měsíci potvrdil, že už brzy představí telefon s procesorem MediaTek Helio G96. A právě modely Zero X a nebo Zero X Pro by teoreticky měly tento čipset dostat. Nu a vzhledem k tomu, že do představovačky zbývá ještě pár dnů, je pravděpodobné, že výrobce upřesní, co konkrétně na prezentaci předvede.

My se zatím můžeme podívat na to, co v této chvíli o modelu Infinix Zero X víme. Docela nedávno se na síti objevil renderovaný snímek tohoto telefonu. Z něj se dalo vyčíst, že ve středu horní části displeje je „díra“ pro přední kameru. Vzhledem k tomu, že na renderech nebyl vidět snímač otisků, je pravděpodobné, že jde o OLED obrazovku s integrovaným skenerem otisků. Na zadním panelu je obdélníkový modul fotoaparátu se třemi snímači a čtyřmi LED diodami. Jeden ze senzorů je periskopový. A podle upoutávky výrobce má chystaný telefon i foto režim Super Moon. Tipaři dále odhadují, že obnovovací frekvence obrazovky může být 90 Hz nebo dokonce 120 Hz a baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení. Počkejme ale raději, co nám potvrdí samotný výrobce.