Značka Vivo je poměrně známá tím, že si každým rokem podá nějaký ten patent související s foto výbavou. Ostatně je také průkopníkem v inovativních konstrukcích fotoaparátů chytrých telefonů. Za všechny vzpomeňme loňský patent na výsuvnou kameru. A i letos si patentuje zajímavé řešení fotoaparátu.

Hlavním cílem těchto patentů značky Vivo je co nejvíce zvětšit užitnou plochu displeje a zbavit se různých výřezů nebo děr v obrazovce. Samozřejmě ideálním řešením je kamera uložená přímo pod displejem. Ovšem technologie kamery pod obrazovkou je zatím v plenkách a výrobci, kteří ji už do svých telefonů implementovali ji stále zdokonalují. Vivo na to jde tak trochu jiným způsobem a patentuje odnímatelnou kameru. Patent podali u WIPO (World Intellectual Property Organization) a vypadá docela zajímavě. Alespoň podle nákresů, které zveřejnily stránky LetsGoDigital.

Telefon s takto koncipovanou kamerou vypadá zcela běžně a odnímatelnou kameru není téměř vidět. Modul má totiž na jedné straně dotykový displej a na druhé straně má dva foto senzory a mezi nimi LED blesk. Kamera je podle patentových nákresů umístěná ve středu horní části telefonu v jakémsi zářezu. S tělem telefonu je propojená magnety. Tuto kameru lze používat ve třech režimech. Buď je otočená dotykovou plochou dopředu a tím pádem rozšíří užitnou plochu displeje a foto senzory pak fungují jako hlavní fotoaparát. Nebo je otočená dopředu fotoaparáty a pak funguje jako selfie kamera. A nebo lze modul fotoaparátu zcela vyjmout a používat jej jako vzdálený fotoaparát. Nápad je to jistě zajímavý, ale musíme brát v potaz, že jde jen o patent, který nemusí být realizován.