Armáda skutečně bezdrátových sluchátek se nám utěšeně rozrůstá. Svým dílem za to může i fakt, že už poměrně dost výrobců chytrých telefonů upouští od používání 3,5 mm audio jacku. Bezdrátová sluchátka na trhu najdeme v různé kvalitě za různé ceny, od nejlevnější po ta skutečně drahá. Mezi ta levnější sluchátka patří i čerstvě představený model Redmi Buds 3, který se chlubí designem semi-in-ear. Sluchátka jsou připravena k prodeji na crowdfundingové platformě Xiaomi Youpin. Prodeje začnou 8. září/septembra se sníženou cenou 159 jüanů (25 dolarů). Finální cena ale naroste na 199 jüanů (31 dolarů).

Co nám tedy TWS sluchátka Redmi Buds 3 mohou za tuto cenu nabídnout? Je to především vzhled, který nápadně připomíná sluchátka Apple AirPods, a to včetně vzhledu nabíjecího boxu. Hmotnost jednotlivých sluchátek je 4,5 gramu a jsou tedy opravdu velmi lehká. Svou konstrukcí dobře zapadnou do každého ucha a i při delším nošení jsou pohodlná a netlačí. Výrobce navíc přidal i certifikaci IP54.

Sluchátka pohání čip Qualcomm QCC3040, který podporuje technologii Qualcomm aptX Adaptive. Díky tomu je zajištěno stabilní připojení s latencí 95 ms. Redmi Buds 3 mají vestavěné 12 mm kompozitní ovladače s membránou pro více zvukových detailů. Basy jsou plné a výšky jsou jasné a nezkreslené. Dále zde najdeme vestavěné duální mikrofony s vysokou citlivostí a technologií Qualcomm cVc pro dynamickou redukci šumu. Baterie podle údajů výrobce může vydržet až 5 hodin na jedno nabití, při dobíjení v boxu se doba používání zvedne až na 20 hodin. Deseti minutové dobití vydrží na 1,5 hodiny přehrávání hudby.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.