Telefony Huawei už nejsou pro našince tolik atraktivní jako před dvěma lety. Hlavním důvodem je absence služeb a aplikací Google, což mnoha evropským uživatelům vadí. Huawei to ale přesto nevzdává, protože na čínském trhu se mu s telefony docela daří. Na nových přístrojích výrobce pracuje i nadále a už nějakou dobu se proslýchá, že je v přípravách i řada Huawei Nova 9.

Série Nova bývala poměrně populární, protože šlo o telefony s relativně dobrým poměrem cena/výkon. A zpravidla byly tyto stroje orientovány na mladé uživatele i svým atraktivním designem. Nejinak tomu bude i letos a Huawei už na čínské síti oficiálně oznámil, že řada Huawei Nova 9 spatří světlo světa 23. září/septembra. Produktový manažer Huawei také uvádí, že chystané telefony půjdou na trh v nových atraktivních barvách a poběží na systému HarmonyOS 2. Podle prvních obrazových upoutávek telefony jasně ukazují, že v rámci designu si mladí uživatelé jistě přijdou na své.

Jak ale na tom jsou jednotlivé modely řady Nova 9 s parametry? Tady zatím moc jasno nemáme, protože výrobce o specifikacích stále mlčí a my proto můžeme vycházet jen certifikačních výpisů 3C a Tenaa. Zde byl totiž certifikován model s kódovým označením RTE-AL00. Má OLED displej s integrovaným snímačem otisků prstů. Je pravděpodobné, že jej pohání procesor Snapdragon 778G. Ovšem tipaři odhadují, že má podporu jen 4G sítí. Očekává se i baterie s kapacitou 4500 mAh, případně 4000 mAh s podporou rychlého nabíjení s výkonem 66 W. A ze snímku na upoutávce usuzujeme, že hlavní fotoaparát má čtyři senzory uložené ve dvou vertikálně orientovaných kruzích. Kolem horního kruhu je barevný prstenec. Bližší podrobnosti o specifikacích čekáme už brzy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.