Nadšení z konceptu rolovacích displejů je u fanoušků mobilních telefonů stále na výši, ale na opravdový první podobný model na trhu stále čekáme. LG Rollable se stal obětí konce mobilní divize firmy a po impozantním OPPO s podobným designem se také slehla zem. V minulých měsících jsme ale měli možnost vidět několik patentů v této oblasti od rozdílných výrobců. Takže je zřejmé, že stále o něčem podobném uvažují a třeba se někdy dočkáme. Zatím posledním v řadě je Huawei a jejich patent s rolovacím displejem tentokrát má i podporu pro ovládání gesty.

Jako vždy pochází informace o tomto patentu od šikulů ze serveru LetsGoDigital, kteří samozřejmě nezapomněli vyrobit na základě těchto informací i rendery. Patent měl být samozřejmě podán u Světové organizace ochrany duševního vlastnictví a zahrnuje i ohebný displej s haptickou a zvukovou odezvou. Dále pak také přesně popisuje princip samotného „rolování“ displeje. Na displeji samotném by se zobrazil virtuální posuvník, který by se měl dát ovládat nejen dotykově, ale i pomocí gest. Vše by pak doprovázela právě zmíněná haptická a zvuková odezva. Je tak jasné, že by technologie využívala kamerku telefonu, případně integrovaný senzor pohybu.

Ovládání gesty by pak mělo být velmi pokročilé, protože Huawei uvažuje i nad ovlivněním rychlosti vysouvání. Telefon by měl dokonce rozeznat počet prstů v ovládacím gestu a podle toho se přesně zařídit. Na papíře vše vypadá poměrně zajímavě, ale samozřejmě netušíme, jak pohodlné a intuitivní by vše bylo v reálu. A jako vždy jde stále pouze o patent a není vůbec jasné, zda se někdy podobný telefon dostane reálně do výroby.