Asi není potřeba připomínat, že společnost Google i letos připravuje novou verzi operačního systému Android. Letos má označení 12 a mnoho výrobců chytrých telefonů už brzy přezbrojí právě na tuto novou verzi operačního systému. Samozřejmě někteří z nich potřebují také upravit svá vlastní uživatelská rozhraní. V souvislosti s tím už i společnost Oppo na čínské síti avizuje, že připravuje novou verzi své nadstavby s názvem ColorOS 12, která je postavená právě na systému Android 12.

Nadstavbu ColorOS 12 už mají zřejmě těsně před finalizací, protože by ji prý mohli představit někdy v druhé polovině tohoto měsíce. A dokonce na Weibo už Oppo sdílí několik tapet pro tuto novou verzi uživatelského rozhraní. A protože uvedení ColorOS 12 úzce souvisí i s uvedením stabilního systému Android 12, je pravděpodobné, že i to je už na spadnutí. Nakonec loni Oppo spustila ColorOS 11 krátce poté, co byla uvolněná stabilní verze Androidu 11.

O nových funkcích či vylepšení chystané verze nadstavby se toho zatím moc neví. Ale počítá se poměrně s velkými změnami celkového designu, případně i s novou funkcí Cross-screen interconnection. Nová funkce je údajně podobná funkci Multi-Screen Collaboration společnosti Huawei. Samozřejmě nebudou chybět i některé z nových funkcí Androidu 12. Proslýchá se i to, že ColorOS 12 dostanou i čínské verze telefonů Realme a OnePlus. V globálních verzí tyto telefony ale poběží na nadstavbách Realme UI a OxygenOS. Na další podrobnosti o nové verzi nadstavby snad nebudeme čekat dlouho.