V posledních dnech se nám začínají množit informace a spekulace zaměřené na telefony chystané řady Redmi K50. Což je jistě pro fanoušky dobrá zpráva, protože podobná frekvence informací skoro vždy znamená, že už je telefon skoro za dveřmi. A o tom, že půjde o velmi zajímavé telefony asi není třeba pochybovat, protože vždy v minulosti šlo u této série o absolutní prodejní hity. Tentokrát bychom se měli dočkat v této sérii hned trojice modelů, které budou výbavou v podstatě high-end. A se zajímavými informacemi dnes přispěchal v této souvislosti i starý známý čínský „leaskter“ Digital Chat Station.

Ve svém příspěvku na sociální síti Weibo sice přímo řadu Redmi K50 nejmenuje, ale podle analytiků není nejmenších pochyb. Podle jeho slov bychom se tak měli poměrně překvapivě dočkat i odolné certifikace IP68, symetrických stereo reproduktorů a alespoň 100W nabíjení. Zejména u odolné certifikace by šlo o pořádný krok vpřed, i když by se v zásadě nejednalo o premiéru. Jako vůbec první ji totiž předvedl model Redmi Not 10 JE. Ale ten byl přece jen exkluzivní jen pro japonský trh. S modely řady Redmi K50 by se mělo jednat o globální kousky, takže jde o mnohem zajímavější informaci.

Samozřejmě je pravděpodobné, že se tyto vymoženosti nebudou týkat všech modelů řady. Konkrétně právě zmíněné certifikace IP68 a rychlé nabíjení budou možná vyhrazeny jen nejvyššímu modelu Redmi K50 Pro+. Toho by se také měl teoreticky týkat i nový Snapdragon 898. Ale i základní model se nebude mít za co stydět, protože se tipuje se Snapdragonem 888 a 67W nabíjením. Otázkou také zůstává značení telefonů, protože je stále možné, že se budou překrývat s globální verzí některého kusu řady Xiaomi Mi 11T.