Loni jsme se od Redmi dočkali v druhé polovině roku zajímavého Redmi K30S Extreme Edition a letos nás už brzy čeká něco podobného. Chystané Redmi K40S se ale od loňského designu bude v mnoha ohledech značně lišit. Zejména pak zklame všechny příznivce LCD panelů. Loni šlo totiž jednoznačně o jeden z nejzajímavějších telefonů s LCD panelem a špičkovými parametry. Letos ale tvůrci sází na OLED panel se vším všudy, což je ale stejně pro většinu fanoušků dobrá zpráva.

A starý známý čínský „leakster“ Digital Chat Station má pro nás čerstvé informace právě ohledně chystaného modelu Redmi K40S. Do ruky se mu totiž údajně dostal předprodukční vzorek tohoto telefonu. Stále je tak možné, že se některé parametry změní, ale pravděpodobnost není příliš vysoká. Podle něj tak telefon dorazí se Snapdragonem 870 a 50 Mpx senzorem hlavní kamerky. Dále pak Redmi údajně nasadí 6.7-palcový AMOLED panel s FullHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz. Jen má být displej nezakřivený a hezky rovný. Je tak poměrně nejasné, v čem konkrétně se pak dále bude telefon lišit od standardního Redmi K40. Podobností je totiž poměrně hodně.

Aby zmatků nebylo ještě málo, tak také není úplně jasné, jak přesně se Redmi K40S dostane na jednotlivé trhy. Někteří analytici totiž spekulují, že by se na čínský trh mohl pod označení K40S podívat chystané Xiaomi Mi 11T. Všechno by se teoreticky mohlo vyjasnit už 15. září, protože na tento termín je naplánovaná další z představovaček firmy. Určitě se na ní mají ukázat dva modely řady Xiaomi Mi 11T a možná se dostane právě i na Redmi K40S.