Oficiální představení prvního tabletu značky Realme se blíží. Uvedení proběhne v Indii 9. září/septembra a indickém Flipkartu už má tablet Realme Pad také svou vlastní promo stránku. Ta byla spuštěna zhruba před týdnem a je postupně aktualizována o nové informace. Ovšem zprávy o tabletu přicházejí také přímo od výrobce a díky tomu víme, že chystaný tablet má velmi štíhlé tělo.

Na design tabletu Realme Pad se ale podíváme dnes ještě jednou, protože právě o něm je nyní podrobnější zmínka na Flipkartu a jde o oficiální upoutávku. Z ní je zřejmé, že tablet má 10,4 palcový displej s rozlišením 2000×1200 pixelů. Kolem obrazovky jsou ale poměrně tlusté rámečky, které srazily užitnou plochu na 82,5 %. Tipaři odhadují, že displej je typu AMOLED, ale Flipkart přesný typ obrazovky neuvádí. Tloušťka tabletu je pouhých 6,9 mm, která v místě fotoaparátu narostla na 8,4 mm. Pohled na zadní panel odhalí, že zde najdeme jen jediný senzor 8 MPix fotoaparátu a kromě zlaté barevné varianty půjde do prodeje i šedá varianta.

O Realme Pad také víme, že jej pohání procesor z dílen MediaTek, konkrétně model Helio G80. Čipset doplní 4 GB operační paměti LPDDR4x a 64 GB interního úložiště eMMC 5.1. Baterie má údajně kapacitu 7100 mAh. Kromě zadního 8 MPix fotoaparátu má i přední kamera 8 MPix s pevným ostřením. Mezi dalšími parametry najdeme čtyři reproduktory, podporu DTS HD a Hi Res-Audio, Wi-Fi a LTE. Tipaři odhadují i to, že v Číně do prodeje půjde několik verzí tabletu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.