Značka Realme chystá na 9. září/septembra velkou prezentaci na indickém trhu. Už víme, že představí svůj první tablet Realme Pad, ale také nové telefony Realme 8i a Realme 8s. Oba nové stroje tak dále rozšíří řadu Realme 8, která spatřila světlo světa letos na jaře. O chystaných telefonech se spekuluje, že se kromě indického trhu podívají i na další trhy. Mimo jiné i do Evropy.

Tipaři už pomalu začínají odhadovat, že na evropském trhu uvítáme model Realme 8i ve dvou verzích. Jeden z nich dokonce na Twitteru sdílí informace o dvou paměťových verzích, které půjdou v Evropě do prodeje a také uvádí jejich ceny. Podle něj jde o verzi se 4 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště a pak i verzi se 4 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Za první verzi údajně v Evropě zaplatíme 199 euro (5059 Kč) a za druhou pak 219 euro (5567 Kč). Vybírat můžeme ze dvou barevných variant, a to Stellar Black a Stellar Purple.

A jakou výbavu za výše uvedené ceny můžeme očekávat? Realme 8i má displej s 120 Hz obnovovací frekvenci, ale jeho úhlopříčku zatím neznáme. Pohání jej procesor Helio G96, který minulý měsíc představila společnost MediaTek. Tipaři odhadují, že telefon bude podporovat funkci virtuálního rozšíření RAM až na 10 GB. Baterie má solidní kapacitu 5000 mAh a podporu 18 W nabíjení. Ve foto výbavě najdeme hlavní trojitý fotoaparát s primárním 50 MPix senzorem a dvěma 2 MPix snímači. Přední kamera má 16 MPix. Snímač otisků je uložen na hraně telefonu.