Xiaomi mají svoji další velkou představovačku naplánovanou na 15. září a asi nikdo nepochybuje, že její hlavní hvězdou budou globální verze tabletu Mi Pad 5 / Mi Pad 5 Pro. Sice to ještě nemáme oficiálně potvrzené, ale nic jiného by v podstatě nedávalo smysl. Nasvědčují tomu i další drobné náznaky a informace, které se jako houby po dešti pomalu noří z hlubin země všude po světě. Dnes jsme se třeba dočkali novinek z běloruských zdrojů, kde jeden netrpělivý obchod už má Mi Pad 5 v předprodejích včetně unboxing videa. A včetně ceny.

Samotné unboxing video nám toho zase až tak moc nového neřekne, protože Mi Pad 5 už byl přece jen oficiálně představen v Číně. Globální verze vypadá designově ve stejném balení, které ale výrazně nabobtnalo. To je ale dobrá zpráva, protože by krabice tak měla na světových trzích obsahovat i nabíječku a USB kabel. Mánie posedlých pseudo-ekologů tak alespoň zůstala omezena jen na čínský trh. Jinak vypadá výbava tabletu identicky s čínskou verzí, včetně WQHD+ displeje se 120 Hz, Snapdragonu 860 nebo 8720 mAh kapacity baterie. A z obrázků je zřejmé, že by měl tablet být k dostání v bílé nebo černé barevné variantě. Takže opravdu žádná překvapení na obzoru.

Co ale rozhodně stojí za zmínku, je pak zveřejněná cena. Verze se 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti je totiž v běloruském listingu za 1199 rublů, tedy v přepočtu asi 479 dolarů. To je výrazně výše, než nastavená čínská cena, která se pohybuje kolem 310 dolarů. S navýšením ceny pro potřeby globálního trhu u Xiaomi vždy počítáme, ale skoro vždy také nemilé překvapí. Samozřejmě nejde o nic oficiálního, ale vše vypadá poměrně věrohodně. Takže nadšení z levného tabletu asi lehce ustoupí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.