Dnes jsme se dočkali zodpovězení otázky, kdo z výrobců telefonů vyhraje závod o první model s novým čipsetem Dimensity 810 od Mediateku. Sice samozřejmě nejde o high-end procesor, ale vypadá poměrně velmi nadějně pro nižší třídy. A šéf indické pobočky Realme, pan Madhav Sheth dnes zveřejnil teaser plakátek, který tuto premiéru jednoznačně určuje pro jeho barvy. Takže můžeme s jistotou říct, že prvním oficiálně představeným telefonem s novým Mediatekem bude už 8. září Realme 8s.

Kromě toho se na této představovačce objeví i Realme 8i jako první telefon s Mediatek Helio G96, ale v tomto případě půjde jen o 4G telefon. Navíc pravděpodobně určený jen pro indický trh. Takže se raději zaměříme zpět na Realme 8s, které má mnohem větší šanci pro vstup na globální trhy. Telefon samozřejmě míří do nižší střední třídy a tomu bude odpovídat i výbava. Po designové stránce se nedočkáme žádných výstřelků, vše bude pěkně podle klasického mustru firmy. Tedy například „průstřel“ pro 16 Mpx selfie kamerku situovaný v levém horním rohu, případně čtečka otisků prstů na boku telefonu.

Hlavní hvězdou bude samozřejmě již zmíněný čipset Dimensity 810 5G, který opět posune o fous výkon super levných 5G čipů. Sekundovat mu má až 8 GB RAM, až 256 GB vnitřní paměti a také nová firemní funkce s až extra 5 GB virtuální RAM. Displej bude 6.5-palcový s FullHD+ rozlišením a také 90 Hz obnovovací frekvencí. Hlavní fotoaparát by pak měl být trojitý se 64 Mpx senzorem v čele. Dále pak například 5000 mAh kapacita baterie se 33W nabíjení, případně i 3.5 mm audio jack. Vše by mělo běžet na Realme UI 2.0 naroubovaném na Android 11. Nu a završit by to pak měla i velmi příznivá cena. Nechme se za pár dní překvapit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.