Značka OnePlus nám letos poslala na trh svoji hlavní řadu telefonů o něco dříve, než bylo v minulosti obvyklé. Namísto obvyklého druhého pololetí jsme se tak telefonů série OnePlus 9 dočkali letos už v březnu. Původní zprávy pak hovořily o vynechání půl-generačního modelu „T“, ale nakonec stejně chystají velmi brzy představit OnePlus 9RT. Ten sice nebude patřit přímo do rodiny „T“, ale i tak jde o další nový kousek do nejvyšší řady po půl roce. I když možná bude limitován jen pro některé trhy. Každopádně už je pomalu nejvyšší čas začít spekulovat i o designu příští generace OnePlus 10.

K tomuto tématu se dnes vyjádřil i „leakster“ Yogesh Brar, který citoval údajné zákulisní zdroje. Podle jeho slov by design OnePlus 10 měl z velké části vycházet z OnePlus 9, ale vše by mělo být o fous lepší a „uhlazenější“. Nedají se tak s největší pravděpodobností čekat žádné zásadní designové experimenty a nové prvky. Telefony OnePlus obvykle vždy navazují na své předchůdce, takže se nejedná o žádnou novou strategii. Prvky jako „průstřel“ displeje pro selfie kamerku nebo obdélníkový modul zadního fotoaparátu se zaoblenými rohy tak zůstanou v arzenálu i pro novou generaci telefonů.

Jinak bude výbava bez nejmenších pochybností založená na platformě Snapdragonu 898. Tedy pro dva hlavní modely, protože se asi rovnou dočkáme opět i OnePlus 10R. Ten by mohl dostat do vínku Snapdragon 895, který má být nástupce Snapdragonu 870. Jiné novinky by se měly ukázat světu už někdy v průběhu října a mělo by dojít na nové členy rodiny Nord. Dále pak firma slibuje i některé zbrusu nové kousky příslušenství. No, uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.