Čipsety pro chytré hodinky se rozhodně netěší stejné péči a pozornosti jako jejich protějšky v telefonech. I aktuální nejlepší kousky od Qualcommu, Snapdragon Wear 4100 a 4100+ jsou v podstatě dostupné jen pro několik málo vybraných modelů. Většina výrobců prostě u chytrých hodinek dává přednost mnohem levnějším a úspornějším čipsetům. I tak už ale Qualcomm pracuje na nástupci a už se nám konečně objevily i první zprávy o chystaném modelu Snapdragon Wear 5100. A podle všeho asi nebude tak výkonný, jak se původně předpokládalo.

Experti ze serveru Winfuture se totiž dostali k dokumentaci aktuálně testovaných verzí Snapdragon Wear 5100. A oproti původním očekáváním není čipset vybaven jádry Cortex-A73, ale podobně jako jeho předchůdce jen čtveřicí jader Cortex-A53. Toereticky však mohou být samozřejmě taktovaná výše. Pokrokem ale určitě bude využití LPDDR4X RAM, kde v porovnání s LPDDR3 jde o skok vpřed. Qualcomm podle všeho testuje čipset s 1 GB nebo 2 GB RAM a 8 GB / 16 GB vnitřní paměti úložiště. A testovací prototypy mají hned i dvě kamerky s 5 Mpx a 16 Mpx senzory.

Stejně jako minulá generace by novinkový čipset měl mít i koprocesor s výrazně nižší spotřebou. Ten by se pak měl starat o méně náročné činnosti jako je hlídání sledování tepu nebo spánku. Qualcomm údajně plánuje nový čip vyrábět jak v továrnách Samsungu, tak i čínského SMIC. Bude se také podle všeho snažit dostat svůj čip mezi větší počet čínských výrobců chytrých hodinek. Na jeho představení si ale ještě chvíli počkáme, protože se hovoří až o termínu někdy příští rok. Ale třeba bude čekání tentokrát stát za to.