Telefony značky Infinix nejsou na našich stránkách častými hosty. To ale neznamená, že nejde o zajímavé stroje. Za všechny připomeňme jejich Concept Phone 2021, který představili před třemi měsíci na MWC v San Diegu. Telefon zapůsobil svým zajímavým designem a hlavně extrémně rychlým nabíjením s výkonem až 160 W. Nyní je v přípravách další telefon, který je už přichystán pro komerční využití a má název Infinix Zero X Pro. Výrobce sice zatím nezveřejnil jeho parametry, ale o jejich stručný výčet se postarali tipaři.

Pojďme si tedy shrnout všechny informace, které se v této chvíli o telefonu Infinix Zero X Pro dají na síti dohledat. Youtubeři z Tech Arena24 tvrdí, že telefon má 6,7 palcový plochý Super AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz. Z videa dále víme, že kolem obrazovky jsou mírně širší rámečky i brada a ve středu její horní části je malá „díra“ pro přední kameru.

Tipaři dále odhadují, že se v rámci kombinace pamětí dočkáme 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Přesný typ procesoru sice nezmiňují, ale je pravděpodobné, že půjde o čipset z dílen MediaTek. Spekuluje se například o modelu Helio G95. Operačním systémem bude Android 11 s nadstavbou XOS 7.6. Zveřejněných specifikací sice není mnoho, ale tipař avizuje, že další parametry odhalí v následujícím videu. Očekává i to, že by se telefon mohl dostat na asijský a africký trh na začátku října/októbra. Zároveň s modelem Zero X Pro bude uveden i standardní model Zero X.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.