Dnes už jsme pro vás jednu akční nabídku na zlevněný skládací dron, ale podobných kousků není nikdy dost. Navíc máme ještě jeden o fous menší, který tak bude mnohem skladnější a přenosnější. A překvapivě nedělá ani velké kompromisy ve výbavě nebo funkcích. Stejně jako jeho dnešní předchůdce je také k dostání z německého skladu e-shopu Tomtop, takže odpadnou veškeré případné problémy s doručením, nebo otravné doplatky. Takže co nám tak může malý skládací dron CSJ S161 nabídnout ?

Pro začátek velmi příjemné skladné rozměry 30.5 * 30 * 6.7 cm v rozloženém stavu a pouhých 15.5 * 9.8 *6.7 cm v tom složeném. Překvapivě se dočkáme také 4K kamerky, která je zavěšená na gimbalu se 180° výklopnými možnostmi. A jedná se opravdu o 4K kamerku a ne jen o marketingový trik na 4K fotografie, protože umí videa s rozlišením 3840*2160 pixelů a 20 fps. Výměnná baterie s kapacitou 1600 mAh by pak měla zvládnout až 12 minut letu na jedno nabití. Dron je vybaven opravdu v podstatě plnou škálou moderních funkcí, od udržování hladiny letu, start a přistání jedním tlačítkem, funkci optical flow, plánování letu pomocí bodů, sledovací režim nebo podporu gest. Maximální ovládací vzdálenost by pak měla být zhruba 150 metrů.

V balení navíc dostanete i pokročilé dálkové ovládání, náhradní vrtule nebo ochranné oblouky vrtulí. A milým překvapením je i šikovná brašna na přenášení. Základní verze dronu CSJ S161 přijde na e-shopu Tomtop jen na 24.64 euro, což opravdu není mnoho. A pro náročnější je pak připravena i varianta s jednou baterií navíc, za kterou si připlatíte jen na 26.34 euro. Takže asi má smysl vzít hned právě ji a nešetřit.