Ohebné telefony se nám začínají na trhu pomalu množit, i když jsou ale stále jejich ceny bohužel nad mírou přijatelnosti pro většinu populace. I tak ale prodeje velmi výrazně rostou a premiantem je v tomto ohledu bez velkých překvapení korejský Samsung. Přece jen má firma na kontě nejvíce ohebných modelů a daří se jim chrlit jejich nové generace poměrně rychle. Aktuální modely Galaxy Z Fold3 a Galaxy Z Flip3 jsou také velmi povedené a podařilo se jim odbourat některé prvotní dětské nemoci.

Firma má ale na letošek velké plány a jejich rozlet podporují i analýzy odborníků. Podle informací korejského serveru TheElec tipuje analytická firma DSCC masivní letošní nárůst odbytu ohebných telefonlů z produkce Samsungu. Celková čísla by prý měla vyšplhat až na velmi solidních 7.2 milionu kusů. Tomu odpovídají třeba i předprodeje právě Galaxy Z Fold3 a Z Flip3. Těch se jen v předprodejích rezervovalo 920 tisíc kusů, což je v porovnání více, než měly třeba Galaxy S21 nebo Galaxy Note 20. Dle očekávání jich ale většina byla na domácím jihokorejském trhu.

A podle všeho Samsung plánuje vše ještě podpořit masivní reklamní kampaně. Ta by měla údajně stát až 2 miliardy dolarů, což je plných 53 % operativních zisků ve třetím čtvrtletí, případně 69 % ve druhém čtvrtletí. Každopádně jde opravdu o závratnou částku, která jen ukazuje důvěru Samsungu v nastavenou cestu. Ohebné telefon jsou evidentně podle jejich strategie tou správnou cestou vpřed. A vzhledem k masivnímu nárůstu odbytu nakonec asi mají pravdu. Teď už by to chtělo jen nějaké ty cenově dostupnější kousky, aby se dostalo i na nás chudší.