Značka Redmi nedávno potvrdila, že 3. září/septembra uvede na indickém trhu telefon Redmi 10 Prime. Zatím o něm víme, že patrně jde o rebrand modelu Redmi 10, který se už prodává na globálních trzích. Představovačka sice proběhne už zítra, ale i přesto na poslední chvíli výrobce upozorňuje na některé z parametrů nového stroje.

Například globální viceprezident Xiaomi, pan Manu Kumar Jain, na svém twitterovém účtu zveřejnil některé z parametrů telefonu Redmi 10 Prime. Především potvrdil, že telefon má procesor Helio G88, což je stejný čipset, který pohání i globální verzi Redmi 10. Ovšem nyní na Twitteru Jain avizuje, že Redmi 10 Prime má velkou baterii s kapacitou 6000 mAh. A to už je změna ve srovnání s modelem Redmi 10. Ten má totiž „jen“ 5000 mAh akumulátor. Zároveň tvrdí, že jde o nejlehčí telefon s takto velkou baterií. Celkovou hmotnost telefonu sice neuvádí, ale zato dodává, že baterie podporuje jak rychlé nabíjení, tak i reverzní nabíjení.

V upoutávce na Twitteru je i kratinké video, ze kterého je zřejmé, že Redmi 10 Prime má displej s úzkými rámečky a v jeho horní části je „díra“ pro přední kameru. Víc informací o obrazovce ale z videa nezískáme. Musíme se proto spolehnout na to, co zatím odhadují tipaři. Ti vycházejí ze specifikací Redmi 10 a tvrdí, že obrazovka má 6,5 palce a FullHD+ rozlišení. Prý ji chrání sklo Gorilla Glass a má i adaptivní obnovovací frekvenci. Přední kamera má 8 MPix a hlavní fotoaparát tvoří snímače s rozlišením 50 MPix, 8 MPix a 2 MPix. Na potvrzení těchto parametrů a zveřejnění dalších si počkejme do zítřka.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.