Společnost Xiaomi plánuje na 15. září/septembra velkou představovačku a my už víme, že na ní, kromě jiného, uvede i telefony Xiaomi 11T a 11T Pro. Oba modely nahradí loňské telefony Mi 10T a Mi 10T Pro. Proslýchá se i to, že chystané telefony nebudou levné, tedy alespoň na britském trhu. Jak na tom jsou oba modely s designem a s některými parametry se dozvíme dnes.

Na stránkách 91Mobiles jsou totiž k vidění první rendery telefonů Xiaomi 11T a 11T Pro, na kterých se podílel známý tipař Ishan Agarwal. Z obrázků je zřejmé, že připravované telefony mají velmi podobný vzhled jako loňské modely Mi 10T. Opět proto můžeme čekat displej s úzkými rámečky, a ani brada není nijak široká. Ve středu horní části obrazovky je „díra“ pro přední kameru. Na pravé hraně je kolébka hlasitosti a tlačítko napájení. Do něj je s nejvyšší pravděpodobností integrován i snímač otisků. Tento vzhled najdeme u obou telefonů a vlastně i barevné varianty jsou shodné, jmenovitě to jsou Celestial Blue, Meteorite Grey a Moonlight White.

Pohled na zadní panel telefonů dává tušit, že podobně jako u loňských modelů řady Mi 10T je modul fotoaparátu obdélníkový, ovšem rozložení jednotlivých senzorů je jiné. Dva snímače jsou velké, vertikálně uložené a mezi nimi je jeden menší snímač. LED blesk leží napravo od nich. Primární senzor modelu 11T Pro má údajně rozlišení 108 MPix, stejný senzoru u Xiaomi 11T má 64 MPix. Dále tipaři odhadují, že oba telefony dostanou dvě paměťové konfigurace s 8 GB RAM a 128/256 GB interního úložiště. Oba také mají AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Standardní verzi prý pohání procesor Dimensity 1200, naopak Pro verze zřejmě dostane Snapdragon 888. Rychlé nabíjení má v obou případech výkon 120 W a kapacita baterie dosáhla na 5000 mAh.