O nové generaci telefonů Pixel 6 z dílny samotného Googlu toho už víme poměrně dost, ale konkrétní datum představení v těchto informacích zatím scházelo. Původně se totiž předpokládalo, že je poprvé uvidíme už 13. září. To by dávalo smysl, protože by tak hezky o den předběhli velkou jablečnou představovačku, na které se ukáže světu iPhone 13 & spol. Tyto spekulace se ale možná nepotvrdí, alespoň to tvrdí jeden z velmi dobře informovaných „leaksterů“, Jon Prosser. Podle jeho slov dojde k několikatýdennímu posunu a telefony se tak dostanou do prodeje až 28. října.

Na druhou stranu zahájení prodejů nemusí automaticky znamenat datum představení, čemuž napovídají i prvni informace o předprodejích. Ty by totiž podle všeho měly odstartovat už 19. října. A předobjednávat ještě nepředstavený a v podstatě neznámý produkt si asi netroufne ani Google. Takže se logicky nabízí datum zahájení předprodejů jako datum samotného představení, ale jasného není zdaleka nic. Klidně to ještě firma může stihnout i o něco dříve. Každopádně ale první zájemci dostanou šanci si telefon reálně pořídit až někdy na konci října.

Řada telefonů Pixel 6 by měla obsahovat hned dva modely, základní verzi a větší variantu. Hlavním rozdílem by měly být displeje, kde základní dostane 6.4-palcový FullHD+ s 90 Hz a Pro pak 6.7-palcový QHD+ se 120 Hz. Rozdílná bude i foto-výbava, kdy si standardní model vystačí s duální sestavou senzorů, ale Pro ještě přidá jeden extra. K hlavnímu tak přibyde i ultra-wide čočka a 4x telefoto. Hlavním tahákem ale má být použití vlastního čipsetu Tensor z díly Googlu, vytvořeného speciálně pro řadu Pixel 6. I když se s největší pravděpodobností bude jednat o upravený nevydaný Samsung Exynos 9855.