Včera jsme se poprvé zmínili o chystaném telefonu Realme GT Neo 2. Sice šlo jen o renderované snímky telefonu a několik málo parametrů, které odhadují ostřílení tipaři, ale dnes některé z nich můžeme potvrdit. A to hlavně díky certifikaci Tenaa, kterou telefon už prošel. To navíc znamená, že jeho představení můžeme čekat v podstatě každým dnem.

Realme GT Neo 2 prošel certifikací s kódovým označením RMX3370. Certifikace především potvrdila procesor Snapdragon 870, o kterém se ještě včera jen spekulovalo. Potvrzený máme i 6,62 palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a snímačem otisků pod ním. Výpis sice neuvádí obnovovací frekvenci, takže zatím uvěříme tipařům, že je to 120 Hz. Telefon běží na systému Android 11 s nadstavbou Realme UI 2.0.

Dále z výpisu zjistíme, jak je na tom Realme GT Neo 2 s foto výbavou. Přední 16 MPix kamera leží v „díře“ v obrazovce a 64 MPix, 8 MPix a 2 MPix pak najdeme v obdélníkovém modulu na zadním panelu. Telefon půjde na trh v několika paměťových verzích a podle Tenaa jsou to verze s 6/8/12 GB operační paměti a 128/256/512 GB interního úložiště. Přidejme i barevné varianty, ve kterých se GT Neo 2 objeví na pultech. Jsou to barvy Mirror Black, Dream Blue a Super Orange.

Baterie má kapacitu 2465 mAh. Jde ale zřejmě o duální akumulátor, takže celková kapacita dosáhne na 5000 mAh. Očekává se i rychlé nabíjení s výkonem 50 W. A v úplném závěru ještě musíme zmínit, že se Realme GT Neo 2 bude na některých trzích prodávat jako Realme GT Neo Gaming. To ale nepřekvapí, protože už jeho předchůdce GT Neo šel v Indii do prodeje jako X7 Max 5G.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.