Letos na konci května/mája společnost Oppo uvedla na čínském trhu své telefony z řady Reno 6. V červnu/júni se řada Oppo Reno 6 dostala i na indický trh. Ostatní trhy včetně toho evropského na ně ale stále čekají. A to i přesto, že výrobce po indické představovačce avizoval, že minimálně model Reno 6 5G se už připravuje na globální uvedení. Nyní se ale konečně ledy pohnuly. Oppo už pomalu avizuje, že se telefony připravují na cestu do Evropy, na Střední východ a do Afriky.

Je jistě dobře, že řada Oppo Reno 6 míří na další trhy, ale nás přece jen nejvíc zajímá ten evropský. Na termín představení těchto telefonů upozorňuje na Twitteru například německá pobočka společnosti Oppo s tím, že prezentace proběhne už 9. září/septembra v 10:30. Kromě Německa půjdou telefony Oppo Reno 6 na trh i ve Francii a v několika dalších evropských zemích. Při podrobnějším pohledu na oficiální německé stránky Oppo zjistíme, že výrobce upozorňuje na některé z hlavních parametrů, mezi kterými je i procesor Dimensity 900. Ten ale pohání jen standardní model Reno 6 5G.

Přesto na německých stránkách Oppo můžeme najít i zmínku o „sérii Oppo Reno 6 5G“. Je proto možné, že se v Evropě dočkáme i modelu Oppo Reno 6 Pro. Ovšem velkou neznámou je zatím model Reno 6 Pro Plus. Ten je stále v prodeji jen v Číně a jeho cena je vyšší i na čínské poměry. Výrobce proto možná vsadí na jistotu a v rámci řady Reno 6 pošle na globální trhy jen modely, které se tu budou dobře prodávat. Každopádně už za pár dnů uvidíme, co přesně Oppo Evropě nabídne.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.