Být hráčem počítačových her v Číně asi opravdu nebude žádný med. Statní mašinérie strany si totiž evidentně počítačové hry vyhlédla jako třídního nepřítele a zostřuje své útoky. Tedy prozatím je v souvislosti s hraním nezletilých, ale nově navrhnuté restrikce jsou opravdu extrémně drakonické. Ne, že by závislost mládeže na online hraní nebyla problém i v civilizovaných státech, ale nikoho (zatím) podobně brutální řešení nenapadlo. Takže co byste říkali takovému omezení hraní nezletilých na hezké tři hodiny týdně celkově ?

Nově navrhnuté regulace jdou samozřejmě ještě dál a pro jistotu kromě týdenního maximálního limitu nasazují i ten denní. Takže si čínský nezletilec zahraje jen od pátku do neděle (případně extra ve státní svátky) ve vyhrazeném čase 20:00 – 21:00. Přece si nenecháme školou povinnou mládež rozptylovat hrami i ve všední dny… Jde tak o zpřísnění současného stavu, kdy je povoleno pustit nezletilé ze řetězu maximálně na hodinu a půl denně. Hovoří se sice jen o online hraní, ale při pohledu na nutnost skoro každé moderní hry být v zásadě online i při single playeru je to asi jedno.

Další lahůdkou je pak nařízení samotným provozovatelům online her, které zakazuje poskytovat služby všem, co se oficiálně neregistrují pod vlastním jménem. Podle čínských zdrojů momentálně existuje 110 milionů nezletilých čínských hráčů a navržené restrikce mají přispět k ochraně jejich duševního zdraví. Na tyto skvělé nápady okamžitě zareagovaly akcie třeba čínského giganta Netease pádem o 4 %. Nejistota investorů je pak cítit i ohledně dalšího z titánů čínského herního trhu, firmy Tencent. Křížová výprava proti hraní nezletilých totiž rozhodně ještě nekončí.