Značka Honor momentálně sklízí úspěchy na domácím čínském trhu, kde se překvapivě vyšplhala s odbytem až na bronzový stupínek. Na tom globálním to zatím tak slavné ještě není, protože o přízeň zákazníků zatím bojuje v podstatě jen řada Honor 50. A čínský zájem o značku přece jen podle všeho táhne hlavně designový Magic 3. Ale firma plánuje útok i na dalších frontách a po vzoru konkurence se znovu zaměřuje i na kategorii tabletů. Tam by se měl údajně již brzy představit globálním zákazníkům nový tablet Honor Pad Z3.

První informace (a dokonce i první snímek) o tomto tabletu přinesl známý „únikář“ Evan Blass, ale bohužel nepokračuje s dalšími detaily. Na zmíněném snímku je k vidění tablet s na dnešní dobu poměrně masivními rámečky a robustním tělem. Podle všeho by se ale v případě Honor Pad Z3 mělo jednat o tablet určený pro globální publikum a tak se skoro nabízí možnost rebrandu. S velkou pravděpodobností se tak může jednat jen o přeznačený Honor Pad 7, který se v Číně představil na začátku letošního roku. Takže žádná extra novinka.

Pokud by se tento odhad potvrdil, tak by se jednalo o 10.1-palcový tablet s FullHD rozlišením a poměrem stran 16:10. Poháněl by ho procesor Mediatek Helio G80, doplněný o 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Dále pak třeba 5100 mAh kapacita baterie, dual-band Wi-Fi, 5 Mpx + 2 Mpx fotoaparáty nebo stereo reproduktory. Prostě a jednoduše poměrně low-end tablet, který musí zákonitě dostat i nízkou cenovku. K nějakému podmanění globálního trhu s tímto kouskem asi nedojde, ale mohlo by se jednat o solidní rozšíření globální nabídky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.