Herní průmysl nám v posledních letech vyrostl do obřího molocha, který už tržbami překonal i svého filmového kolegu. Hry se stávají stále komplexnější, náročnější a lépe vypadající, ale pro nás pamětníky se často zbytečně vytrácí ona legendární živelná hratelnost. Tu asi ale stále můžeme osvěžit díky dnes jednoduchému přístupu k legendárním titulům minulosti na již mrtvých platformách. Herní konzole je totiž zvládnout emulovat a nabídnout stovky nebo tisíce starých dobrých her. Jako například Gamebox G5, který pro vás dnes máme z bleskových prodejů e-shopu Geekbuying.

Gamebox G5 je retro herní konzolí s opravdu masivní zásobárnou legendárních her. Díky 10 vestavěným emulátorům se dostanete k perlám z kolekcí Nintenda NES či SNES, Segy Megadrive či Game Gear, arkád Capcomu nebo Neo-Geo, Playstation 1 a spousty dalších. Her je v nabídce několik tisíc, takže si určitě vyberete. Konzole běží na Androidu a nabídne i HDMI připojení nebo dokonce WAN port. V balení máte také hned dvojici bezdrátových gamepadů, které designem jednoznačně připomínají staré dobré ovladače z dob starých modelů Playstation. Instalce je otázkou minut, takže není problém vzít tento kousek třeba i na cesty a hrát na hotelových televizích.

Navíc jde o velmi dostupnou zábavu, protože bleskové prodeje na e-shopu Geekbuying srazily cenu až na pouhých 49.99 dolarů. To vše z německého skladu s dopravou za pár dalších dolarů a doručením v řádu dnů. Pokud si tak chcete osvěžit a znovu užít časy té pravé dřevní hratelnosti, tak jde o velmi dobrou volbu. Projít nabídku všech dostupných zajímavých her vám určitě nějaký ten pátek zabere…