Herní průmysl nám v posledních letech vyrostl do obřího molocha, který už tržbami překonal i svého filmového kolegu. Hry se stávají stále komplexnější, náročnější a lépe vypadající, ale pro nás pamětníky se často zbytečně vytrácí ona legendární živelná hratelnost. Tu asi ale stále můžeme osvěžit díky dnes jednoduchému přístupu k legendárním titulům minulosti na již mrtvých platformách. Herní konzole je totiž zvládnout emulovat a nabídnout stovky nebo tisíce starých dobrých her. Jako například Gamebox G5, který pro vás dnes máme z bleskových prodejů e-shopu Geekbuying.

Gamebox G5 je retro herní konzolí s opravdu masivní zásobárnou legendárních her. Díky 10 vestavěným emulátorům se dostanete k perlám z kolekcí Nintenda NES či SNES, Segy Megadrive či Game Gear, arkád Capcomu nebo Neo-Geo, Playstation 1 a spousty dalších. Her je v nabídce několik tisíc, takže si určitě vyberete. Konzole běží na Androidu a nabídne i HDMI připojení nebo dokonce WAN port. V balení máte také hned dvojici bezdrátových gamepadů, které designem jednoznačně připomínají staré dobré ovladače z dob starých modelů Playstation. Instalce je otázkou minut, takže není problém vzít tento kousek třeba i na cesty a hrát na hotelových televizích.

Navíc jde o velmi dostupnou zábavu, protože bleskové prodeje na e-shopu Geekbuying srazily cenu až na pouhých 49.99 dolarů. To vše z německého skladu s dopravou za pár dalších dolarů a doručením v řádu dnů. Pokud si tak chcete osvěžit a znovu užít časy té pravé dřevní hratelnosti, tak jde o velmi dobrou volbu. Projít nabídku všech dostupných zajímavých her vám určitě nějaký ten pátek zabere…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.