Minulý rok se Samsungu podařilo poslat na trh trochu nečekaný prodejní hit s modelem Galaxy S20 FE. I když nečekaný… Levnější varianta high-end modelu s několika kompromisy vždy pozornost přitáhne. Není se tak čemu divit, že fandové netrpělivě čekají právě na aktuální verzi FE (neboli Fan Edition). Ta by měla teoreticky podle všeho dorazit už příští týden a korejský gigant si od ní určitě hodně slibuje. Celkové prodeje řady Galaxy S21 totiž zůstávají hluboce za očekáváním a Galaxy S21 FE by tak mohl ještě ledacos zachránit.

Informace pochází podle všeho ze zdrojů přímo uvnitř Samsungu a i když se nejedná o nic oficiálního, tak vše vypadá poměrně důvěryhodně. Konkrétně se pak zmiňuje datum 8. září, ale pro jistotu vše berte s lehkou rezervou. Telefon už ale dávno prošel mnoha certifikacemi po světě, objevil se i v databázi Google Play a dokonce samotní tvůrci už otevřeně hovoří o velmi brzkém představení. Takže zářijový termín není ve světle všech skutečností nakonec ani tak překvapivý.

A v ruce už máme v zásadě i veškeré specifikace tohoto telefonu. Design bude vycházet ze standardních modelů řady a dočkáme se navíc i voděodolné certifikace IP68. Displej bude samozřejmě Super AMOLED s úhlopříčkou 6.4-palce s FullHD+ rozlišením a HDR10+. Šetřit by se překvapivě nemělo ani na procesoru, kde by měl muziku tvrdit Snapdragon 888 nebo Exynos 2100. Hlavní fotoaparát bude trojitý s kombinací 12 Mpx + 12 Mpx ultra-wide + 8 Mpx telefoto, případně pak 32 Mpx selfie kamerka. Baterie s kapacitou 4500 mAh je lepší průměr, ale bude asi umět jen 25W nabíjení. No, budeme zvědavi na nastavenou cenu.